Yangın Sonrası Temizlik

Yangın, bir ev veya ofiste yaşanacak en büyük tehlikelerden birisidir. Yangın Sonrası Temizlik son derece önemli ve ihtiyaç olan bir uygulamadır. Büyük maddi kayıpların yanı sıra, manevi kayıplara, hatta can kaybına da neden olabilir. Yangın sadece çıktığı ortamı etkilemez, alt ve üst daireler de komşu daireden çıkan yangından etkilenir. Yangının sebep olduğu zararların bir an önce giderilmesi ve yangın sonrası temizlik yapılması, evde yaşayan insanların psikolojik bakımdan da rahatlamasına yol açacaktır. Yangın sonrası temizlik, yangın söndürme işlemi tamamen bittikten sonra başlar. Antalya temizlik firmaları olarak sizlere hem hızlı hizmet hemde en uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

Küçük ve Büyük hasarlı Yangın Sonrası Temizlik

Küçük hasarlı yangınlarda çok daha kolay olan temizlik işlemi, büyük hasarlı yangınlarda beraberinde tadilat da gerektireceğinden daha uzun sürecektir. Yangın evde veya ofiste yarattığı en büyük tahribat, yoğun is kokusu ve duvarlar ve eşyalardaki yağlı is lekeleridir. Bu nedenle temizlik işlemi, mutlaka yangın sonrası temizlik hakkında bilgi sahibi olan profesyonel bir ekip tarafından yapılması, yangından az hasar gören eşyaların tekrar kullanılabilir hale getirilmesi bakımından da önemlidir. 2000 yılından beri müşterilerine her türlü ev ve ofis temizliği konusunda %100 müşteri memnuniyeti ile hizmet veren firmamız, yangın sonrası temizlik için de profesyonel ekibiyle yanınızda olacaktır.

Profesyonel Kaliteli Antalya Yangın Sonrası Temizlik

Yangın sonrası temizlik işleminde, öncelikle yangından hasar görmeyen eşyalar, ev veya ofisten çıkartılır. Mekân boşaltıldıktan sonra duvarlara alçılama işlemi yapılarak tadilata başlanır. Alçıdan sonra duvarların ve tavanın boyanmasında dikkat edilecek en önemli konu; boya seçimidir. Kaliteli ve kapatıcı özelliği yüksek boya kullanılmazsa, alttan is lekeleri görünebilir veya boya kuruduktan sonra koku yapabilir. Yangın isi olan duvarların, minimum 1 kez astar ve 3 kat boya ile kapatılması gerekir. Yer döşemeleri ise ağır hasarlıysa değişmeli veya sistre yapılmalıdır. Hasar görmeyen mobilyalar vakumlu ve buharlı temizlik makinaları ile yıkanarak temizlenmeli ve eşyalardaki is kokusu giderilmelidir. Buharlı makinalar ile kalorifer petekleri ve mermer veya fayans yüzeyler de temizlenmelidir. Dolap içlerinde bulunan bütün eşyalarınız ve kıyafetleriniz ise kuru temizleme yapılarak temizlenmelidir. Özellikle yorgan, nevresim, yastık ve yatak örtüsü gibi evde temizlenmesi zor eşyalar bu yolla rahatlıkla temizlenebilir. Daha sonra priz, dolap kapakları, fayans döküntüleri, yanmış pencere pervazlarının değişmesi gibi ince detay gerektiren işlemlere geçilir.

Yapılan yangın sonrası temizlik işlemi, sıradan bir işlem değildir. Evin veya ofisin eski haline getirilmesi kadar, kokunun ve isin giderilmesi de önemlidir. Dolayısıyla kullanılan makineler ve temizlik malzemeleri, normal malzemelerden çok farklıdır. Antalya merkezli olan firmamız, profesyonel ekibiyle yansın sonrası çok kısa sürede evinizi tekrar yaşanır hale getirecektir. yangın sonrası temizlik gibi Bina temizliği, Antalya ev temizliği hizmetlerimizde bulunmaktadır.

İlgili aramalar : yangın sonrası temizlik hizmeti, antalya yangın sonrası temizlik, yangın sonrası temizlik temizlik, yangın sonrası temizlik firması, yangın sonrası temizlik şirketi, yangın sonrası temizlik fiyatları, yangın sonrası temizlik nasıl yapılırAuthor: Antalya Temizlik Firmaları
Evlerde, ofislerde ve tüm yaşam alanlarınızda Antalya Temizlik şirketi olarak sizlere profesyonel hizmetler sunmaktayız. Antalya temizlik firmaları arayışlarınızda sizlere %100 garantili hijyenik temizlik çözümleri

Bir Cevap Yazın